Yurtdışında Kullanım

Vodafone Red’li Olmak İstiyorum.

Formu doldurun, özel ekibimiz size kadar gelsin, numaranız değişmeden Vodafone Red‘li olun.

Vodafone Red’in Geçerli Olduğu Ülkeler

Her Şey Dahil Pasaport ile tarifenizdeki her yöne dakika, SMS ve internetin tamamını
yurt dışında da kullanabilirsiniz. Gideceğiniz ülkede hangi paketin size göre olduğunu öğrenmek için Vodafone Yurt Dışı Rehberi’ni inceleyin

 
Yurt dışında Konuşma

Bulunduğunuz ülke ve Türkiye yönüne yaptığınız ve size Türkiye’den yapılan aramalarda tarifenizdeki her yöne dakikaların tamamını kullanabilirsiniz.


 

Yurt dışında Mesajlaşma

Tarifenizdeki her yöne SMS’lerinizi bulunduğunuz ülke yönüne ve Türkiye yönüne SMS göndermek için yurt dışındayken de kullanabilirsiniz.


Yurt dışında İnternet

Tarifenizdeki internetin tamamını yurt dışında da kullanabilirsiniz. Tarifenizdeki internet bittiğinde ise, Her Şey Dahil Pasaport kapsamında Aylık 1 GB’lık ve 1 GB bittiğinde aktif olan 500 MB’lık paketleri kullanabilirsiniz.

Her Şey Dahil Pasaport İçin
Ne Kadar Öderim?

KULLANIM ÜCRETİ

RED TARİFELER
  • Yeni Red 5 - 14,90 TL / gün

  • Yeni Red 7 - 14,90 TL / gün

  • Yeni Red 10 - 14,90 TL / gün

  • Yeni Red 15 - 14,90 TL / gün

  • Yeni Red 20 - 14,90 TL / gün

Geçerli Ülkeler

Yurt Dışına Çıkmadan Önce

Neler Yapmam Gerekir?

Yurt dışına çıkmadan önce yurt dışında da görüşme yapabilmek için öncelikle
hattınız yurt dışı kullanıma (roaming) açık olmalıdır.

Hattımı Yurtdışı Kulanımına Nasıl Açarım?

Yurt dışına çıkmadan önce hattınızı yurt dışında kullanıma açmalısınız.
Online Self Servis’ten açabilirsiniz.

Yurtiçinde «ROAM AC» yazıp 7048’e SMS göndererek açabilirsiniz.
*121# yazıp arama tuşuna basarak açabilirsiniz.
Vodafone Müşteri Hizmetleri (542) ve Vodafone Cep Merkezleri’nden açabilirsiniz.
Yurt dışında internet kullanacaksanız akıllı telefonunuzdan mobil veri seçeneğini açmalısınız.
Arama yapmadan önce numaranın başına ülke kodu eklemelisiniz.(Örneğin; +905420000000)
Yurt dışında arama yapma, SMS gönderme, internet kullanımı yapma işlemlerinizin yanı sıra çağrı aldığınızda da ücretlenirsiniz.
İspanya, Yunanistan, İngiltere, Fransa, İtalya, Malta, Portekiz, Çek Cumurhiyeti, Romanya, Hollanda, Gürcistan, Türkmenistan, Katar, Rusya, Ukranya, Suudi Arabistan ve Bulgaristan’da; KIRMIZI yazıp 00905427048000’ye SMS attığınızda (80 Kr/SMS) Vodafone Müşteri Hizmetleri’nden aranırsınız ve yaptığınız bu görüşme ücretlendirilmez.

Yurt Dışındayken Müşteri Hizmetlerine

Nasıl Ulaşırım?

Vodafone Red’li olarak bütün mobil iletişim ihtiyaçlarınız için 7 gün 24 saat
dilediğiniz zaman Vodafone Müşteri Hizmetleri’ni arayabilirsiniz.
Müşteri Hizmetlerine Nasıl Ulaşırım?
Yurt dışında müşteri hizmetleri ile yaptığınız görüşmeler yurt dışı tarifeniz üzerinden ücretlendirilecektir. Vodafone’lular yurt dışından Vodafone müşteri hizmetleri ile rahat rahat ve uzunca görüşebilmek için bir mesaj atıp Müşteri Hizmetleri’ne kendisini faydalanabilir. İspanya, Yunanistan, İngiltere, Fransa, İtalya, Malta, Portekiz, Çek, Cumhuriyeti, Romanya, Gürcistan, Türkmenistan, Katar, Rusya, Ukrayna, Suudi, Arabistan, Bulgaristan, Hollanda, Arnavutluk, Avustralya, İsveç, Almanya, Mısır, Macaristan, İrlanda, Yeni Zellanda, Gana’da yurtdışına çıkan abonelerimiz “KIRMIZI” yazıp 05427048000’ye SMS attığınızda(0,95kr) Vodafone müşteri hizmetlerinden aranırsınız ve yaptığınız bu görüşme ücretlendirilmez.

Her Şey Dahil Pasaport seçeneğini alabilen tarifeler: 

Yeni Red 5, Yeni Red 7, Yeni Red 10, Yeni Red 15, Yeni Red 20, Red Elite, Red 2016, Red XS, Red S, Red M, Red L, Red XSmall, Red Small, Red Medium, Red Large, Red Elite XLarge, Red 2015, Red Classic, Red Classic Extra, Red Extra, Red Elite Extra, Red, Red Elite Plus, RED Mini, RED, RED+, Red Basın, Genç Avantaj Ekstra, Cep Avantaj Her Yöne Ekstra

Her Şey Dahil Pasaport’un Geçerli Olduğu Ülkeler: 

Almanya, Amerika Birleşik Devletleri*, Arjantin**, Arnavutluk, Avustralya, Avusturya, Belçika, Bolivya**, Brezilya**, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Çin, Dominik Cumhuriyeti**, El Salvador**, Fransa, Gana, Guatemala**, Guyana**, Güney Afrika Cumhuriyeti, Gürcistan, Hırvatistan, Hindistan, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Jamaika**, Kanada, Katar, KKTC, Kolombiya**, Kosova, Kosta Rika**, Lesotho, Letonya, Liehtenşıtayn, Litvanya, Macaristan, Makedonya, Malta, Meksika**, Mısır, Monako, Nikaragua**, Panama**, Paraguay**, Peru**, Polonya, Portekiz, Porto Riko**, Romanya, Rusya, San Marino, Sırbistan, Slovenya, Surinam,** Suudi Arabistan**, Şili**, Uruguay**, Yeni Zelanda, Yunanistan,

* Amerika Birleşik Devletleri’nde 31.12.2017’a kadar geçerlidir.

** 15.08.2017’ye kadar bu koşullarda geçerlidir. Seçeneğin Alınabileceği ve İptal Edilebileceği Kanallar:

RED Mini, RED, RED+, Red Basın, Genç Avantaj Ekstra, Cep Avantaj Her Yöne Ekstra tarifelerindeki aboneler Her Şey Dahil Pasaport seçeneğine giriş yapmalıdırlar. Her Şey Dahil Pasaport Seçeneği’nden faydalanmak için Online Self Servis’e giriş yapılması, “HERSEYDAHIL” yazıp 7048’e veya yurtdışında +905427048000’e kısa mesaj gönderilmesi, 542’yi aranması ya da en yakın Vodafone Cep Merkezi’ne uğranması yeterlidir. Abone opsiyonu iptal etmek istediğinde Online Self Servis’e giriş yapılması, “HERSEYDAHIL IPTAL” yazıp 7048’e veya +905427048000’e kısa mesaj gönderilmesi, 542’yi aranması ya da en yakın Vodafone Cep Merkezi’ne uğranması yeterlidir. Seçenek anlık olarak iptal edilmektedir.

Yukarıda belirtilen tarifelerde bulunan ve aşağıda belirtilen şartları (Abonelikle ilgili Kısıtlar) sağlayan abonelerimiz günlük 14,90 TL karşılığında Her Şey Dahil Pasaport seçeneğini kullanabilirler.

Opsiyonu alan aboneden opsiyonun geçerli olduğu ülkelerde kullanım yaptığı (giden arama, gelen arama, SMS gönderme, data kullanımı, MMS alma ve MMS gönderme) her gün opsiyon günlük ücreti alınır. Günlük ücret Türkiye saatine göre 24:00’a kadar olan kullanıma göre hesaplanır. Geçerli ülkelerde kullanım yapılmayan gün opsiyon ücreti alınmaz.

Opsiyonu alan abonelerimiz yurtdışına çıktıklarında yukarıda listelenen ülkelerde anlaşmalı operatörleri seçmek kaydıyla tarifelerindeki her yöne dakikaların tamamını aşagıda belirtildiği şekilde * yurtdışında arama yaparken ve aranırken kullabileceklerdir.

1*) Türkiye numaraları yönüne (Vodafone, Turkcell, Avea ve Turk Telekom) yapılan aramalarda
2*) Bulunduğu ülke yönüne yapılan aramalarda
3*) Aldıkları tüm aramalarda kullanabileceklerdir.
Opsiyonu alan abonelerimiz yurtdışına çıktıklarında yukarıda listelenen ülkelerde anlaşmalı operatörleri seçmek kaydıyla tarifelerindeki her yöne SMS’lerin tamamını Türkiye numaraları yönüne ve bulunduğu ülke yönüne kullabileceklerdir.

– Tüm uluslararası aramalar 1,55TL/dakika ile ve her yöne dakikalar aşıldığında yukarıda* belirtilen aramalar ve aranmalar 60 kr/dk ile ücretlendirilir.

– Uydu ve özel servis numaraları yönüne yapılan yapılan aramalar Vodafone Standart Uluslararası Dolaşım (Dünya Alem) Tarifesi ile ücretlendirilir. Opsiyonu alan abonelerimiz yurtdışına çıktıklarında aşağıda listelenen ülkelerde anlaşmalı operatörleri seçmek kaydıyla tarifelerindeki her yöne SMS’lerin tamamını yurtdışında tüm dünyaya SMS göndermek için kullabileceklerdir.

– Aradığınız ve arandığınızda Türkiye’de geçerli tarife haklarınızdan düşüm gerçekleşecektir.

– Opsiyonu alan abonenin tarifesinde SMS yoksa veya her yöne SMSler aşıldığında ilgili ülkelerde bulunulan ülke ve Türkiye yönüne gönderilen tüm SMSler 33Kr/SMS ile ücretlendirilir. Diğer ülkelere gönderilecek SMS’ler 0,95TL ile ücretlendirilecektir.

– Opsiyonu alan abonelerimiz yurtdışına çıktıklarında aşağıda listelenen ülkelerde anlaşmalı operatörleri seçmek kaydıyla tarifelerindeki interneti yurtdışında internete girmek, MMS almak ve MMS atmak için kullabileceklerdir.

– Opsiyona sahip abonenin tarifesindeki internet hakkı aşıldığında internet kullanımı 50kr/MB ile ücretlendirilir.

– Ek olarak, belirli tarifelerdeki aboneler ‘Aylık 1GB Ek Internet Paketi’ dahilindeki internet haklarını da Herşey Dahil Pasaport seçeneği ile birlikte kullanabilirler. Ilgili Tarifeler: Red XSmall, Red Small, Red Medium, Red Large, Red Elite XLarge, Red Classic, Red Classic Extra, Red Extra, Red Elite Extra, Red 2015, Red, Red Elite Plus, RED Mini, RED, RED+, Red Basın, Genç Avantaj Ekstra, Cep Avantaj Her Yöne Ekstra, Red XS, Red S, Red M, Red L, Red 2016, Red Elite, Yeni Red 5, Yeni Red 7, Yeni Red 10, Yeni Red 15, Yeni Red 20

– Abonelerin aşağıda belirtilen operatörler dışında diğer operatörlerde yaptıkları tüm kullanımlar varsa yurtdışında kullanım ses veya data paketi üzerinden yoksa Vodafone Standart Uluslararası Dolaşım (Dünya Alem) Tarifesi ile ücretlendirilir.

– Seçeneğe sahip aboneler şebekeler arası geçiş (numara taşıma, ön ödemeli hattan faturalı hatta ya da faturalı hattan ön ödemeli hatta geçiş dahil) veya devir, dondurma işlemi yaparsa ilgili haklarını kaybedeceklerdir.

– Her Şey Dahil Pasaport seçeneği alındığında bireysel abonelerin hatları Roaming’e otomatik açılacaktır ve bilgilendirme SMS’i gidecektir.

– Seçeneği alabilecek tarifelere yeni geçen aboneler; ilk fatura dönemlerinde seçilen tarifenin her yöne dakikaları, SMS’i ve internet hakkı aktivasyon tarihi ile fatura kesim tarihi arasındaki gün sayısı ile orantılı verileceğinden, abonelerin ilk fatura dönemi içinde yurtdışına çıkmaları durumunda gün sayısı ile orantılı verilen dakikaların, SMS’in ve internet hakkının tamamını kullanabilirler.

– Belirtilen ücretlere KDV ve ÖİV dahildir.

Yeni Red 20, Red Elite, Red XLarge, Red Elite Extra, Red Elite Plus – Her Şey Dahil Pasaport Kampanyası Esasları

• Red XLarge, Red Elite Extra, Red Elite Plus Tarifeleri’ndeki aboneler her fatura döneminde 4 gün Her Şey Dahil Pasaport günlük ücretinden (14,90TL) muaf olacaktır.

• Red Elite Tarifesindeki aboneler her fatura döneminde 7 gün Her Şey Dahil Pasaport günlük ücretinden (14,90 TL) muaf olacaktır.

• Tarifeye girişte 7 gün ve 4 gün bedava kullanım hakları bir sonraki fatura döneminden bağımsız olarak tanmımlanır.

• Tarifelere göre 7 ve 4 günden sonraki kulllanımlar Her Şey Dahil Pasaport günlük ücreti üzerinden ücretlenir.

• Her Şey Dahil Pasaport paket aşım ücretleri için indirim uygulanmaz.

• Abone Her Şey Dahil Pasaport seçeneğini iptal ederse kampanya sonlanır, abone sonra tekrar aktif ederse kampanya tekrar aktif olur.

• 4,5G Red Elite, Red Elite tarifelerindeki kullanıcılar Her Şey Dahil Pasaport seçeneğinden faydalanmak için Online Self Servis’e tıklaması, HERSEY7 yazıp 7048’e veya +905427048000’e kısa mesaj göndermesi, 542’yi araması ya da en yakın Vodafone Cep Merkezine uğraması yeterlidir.

• 4,5G Red Elite, Red Elite tarifelerindeki kullanıcıların Her Şey Dahil Pasaport seçeneğini iptal etmesi için Online Self Servis’e tıklaması, HERSEY7 IPTAL yazıp 7048’e veya +905427048000’e kısa mesaj göndermesi, 542’yi araması ya da en yakın Vodafone Cep Merkezine uğraması yeterlidir.Seçenek anlık olarak iptal edilmektedir.

• Red Elite Plus, Red Elite Extra, Red XLarge tarifelerindeki kullanıcılar Her Şey Dahil Pasaport seçeneğinden faydalanmak için Online Self Servis’e tıklaması, HERSEY4 yazıp 7048’e veya +905427048000’e kısa mesaj göndermesi, 542’yi araması ya da en yakın Vodafone Cep Merkezine uğraması yeterlidir.

• Red Elite Plus, Red Elite Extra, Red XLarge tarifelerindeki kullanıcıların Her Şey Dahil Pasaport seçeneğini iptal etmesi için Online Self Servis’e tıklaması, HERSEY4 IPTAL yazıp 7048’e veya +905427048000’e kısa mesaj göndermesi, 542’yi araması ya da en yakın Vodafone Cep Merkezine uğraması yeterlidir.Seçenek anlık olarak iptal edilmektedir.

Şimdi Arayın!