16 Şub

Vodafone, Gsma Global Mobil Ödülleri’nde 3 Dalda Finale Kaldı

Dünyanın en büyük telekomünikasyon şirketlerinden Vodafone, GSM sektöründe en iyilerin ödüllendirildiği 2018 GSMA Global Mobil Ödülleri’nde 3 dalda finale kaldı. Buna göre Vodafone, “En İyi Şebeke Yazılımı Buluşu” , “Sağlığa Yönelik En İyi Mobil İnovasyon” ve “En İyi Giyilebilir Teknoloji” dallarında büyük ödüle aday gösterildi.  Kazananlar, 27 Şubat’ta Barselona’daki Dünya Mobil Kongresi’nde yapılacak törende açıklanacak.  

Bu yıl 26 Şubat – 1 Mart tarihleri arasında İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenecek olan Dünya Mobil Kongresi kapsamında Dünya GSM Birliği (GSMA) tarafından verilecek olan ve GSM sektörünün Oscar’ı olarak bilinen 2018 Global Mobil Ödülleri’nde Vodafone Grubu 3 dalda finale kaldı.

Buna göre Vodafone, “En İyi Şebeke Yazılımı Buluşu” dalında, uzun dönemli hastalıklarda çocuklar ve gençlerin günlük aktivitelerinden geri kalmaması amacıyla geliştirilen avatar robot AV1 ile “Sağlığa Yönelik En İyi Mobil İnovasyon” dalında, elit atletlerin koşu performansını artırmak amacıyla geliştirilen Vodafone SUB2 uygulaması ve vücut sensörleri ile “En İyi Giyilebilir Teknoloji” dalında finalist oldu. Ödüller, 27 Şubat’ta Barselona’daki Dünya Mobil Kongresi’nde yapılacak törende sahiplerini bulacak.