05 Eyl

Samsung Galaxy A5 2018 ve A7 2018’in Özellikleri Açıklanıyor

Çin pazarında yerli rakiplerle rekabet edebilmek adına üç sene önce hayata geçirilen Galaxy A projesi bu sene en kapsamlı donanım güncellemesini alacak. Uzak Doğulu kaynaklar, 2018 model Galaxy A cihazlarının Galaxy S8 tarzı uzun Super AMOLED ekranla donatılacağını öne sürüyor. Bununla birlikte diğer donanım özellikleri de ciddi güncelleme alıyor.

2160 x 1080 Full HD+ çözünürlüklü OLED ekranla geleceği belirtilen Galaxy A5 2018 ile Galaxy A7 2018, satışa çıktığı bölgeye göre Qualcomm’un Snapdragon 660 çipseti ya da muadil Exynos çözümünden gücünü alacak. 4/6 GB RAM seçenekleri, çift sensörlü ön kamera ile arka tarafa yerleştirilmiş parmak izi okuyucunun eşlik edeceği telefonların fiyat konusunda çıtayı bir kez daha yukarı taşıması bekleniyor.

Şimdilik ne zaman tanıtılıp satışa sunulacağı hakkında bilgi verilmezken Galaxy A 2018 serisi, muhtemelen yeni yıla girilmeden önce Çin’de tüketiciyle buluşmuş olacak. Avrupa ve diğer Asya ülkeleri ise çerçevesiz ekranlı orta segment modellere ocak-şubat döneminde kavuşacağını umuyoruz.