30 Eyl

Sabit Numara Taşıma Hakkında Tüm Detaylar

Sabit Numara Taşıma nedir?

Sabit numara taşıma, kullanmakta olduğunuz sabit numara değişmeden bu numaranın mevcut operatörden farklı bir operatöre taşınmasıdır.  Sabit numara taşıma işlemi sonrasında hizmet aldığınız mevcut operatörünüzle aranızdaki ticari ve fiziki bağlantı ortadan kalkacak, mevcut numaranızla ilgili hizmet yeni operatörünüz tarafından sağlanacaktır.
Numara taşıma işlemi kapsamında sadece ses (arama) hizmetiniz taşınır, diğer operatörden almış olabileceğiniz ek hizmetler (uyandırma vb.) bu hizmet kapsamında değildir.

Sabit numaramı nasıl taşırım?

 Evinizde sabit telefon hattınız varsa, VodafoneNet müşterisiyseniz ve numaranızı Vodafona’a taşımak istiyorsanız sizlere en yakın Vodafone mağazamıza talebinizi iletebilirsiniz. Hattınız, talebinizi iletmenizden itibaren 7-12 gün içinde aktif olur.

Sabit numaramı taşımanın bana faydası nedir?

Sabit Numara Taşıma hizmetindenumara taşıma ve yeni numara alınmasında uygulanan tahsis, aktivasyon, kurulum vs. adı altında tek seferlik ücretleri ödemezsiniz. Sabit Numara Taşıma hizmetinde aylık sabit ücret ödemezsiniz. Ayrıca kurumunuza özel avantajlardan faydalanırsınız.

Sabit numaramı taşıdığımda numaram değişecek mi?

Numaranız alan kodu ile birlikte olduğu gibi kalacaktır.

Yeni bir numara almak istediğim takdirde istediğim bir numarayı alabilecek miyim?

Diğer abonelere tahsis/rezerve edilmediği ya da özel amaçlar için ayrılmadığı sürece istediğiniz numarayı alabilirsiniz. Numara talebiniz esnasında edinmek istediğiniz numara ya da numara bloklarını en yakın bayimize iletmeniz halinde, eğer bu numaralar başka müşterilerimiz tarafından kullanılmıyorsa adınıza tahsis edilebilecektir.

Sabit ücret ödeyecek miyim?

Sabit Numara Taşıma hizmetinde sabit ücret alınmamaktadır. Sadece konuştuğunuz kadar ödersiniz.