29 Eyl

4,5G Hakkında Tüm Detaylar

4.5G nedir?

4.5G , 3G ye oranla 10 kata kadar yüksek hızlarda & daha seri bir şekilde mobil internet kullanmanızı sağlayan mobil iletişim teknolojisidir. Kamuoyunda 4.5G olarak bilinen IMT-Advanced, dünyada kullanılan en son mobil haberleşme teknolojisinin genel adıdır. Bu teknoloji daha yüksek hızda, daha düşük gecikme süresi ve yüksek kapasitede mobil internet sağlayan mobil iletişim teknolojisidir.
4.5G ile:
– Hızlı reaksiyon, ping süresi
– VOLTE Ses + İnternet beraber Kullanma
– Görüntülü Konuşma HD voice
– Hızlı çağrı başlatma
– 10 kata kadar hızlı download & upload
– Daha fazla hız daha fazla kapasite
– Facebook ve Youtube’da daha hızlı video
– Instagram’da daha hızlı paylaşım

Vodafone Supernet 4.5G’yi nasıl kullanabilirim?

Vodafone Supernet 4.5Gyi kullanabilmeniz için, 4.5G’nin Türkiye’ye gelmesi ile birlikte, 4.5G kapsama alanında olmanız, simkartınızın 4.5G uyumlu (3G uyumlu Vodafone simkartlar 4.5G’ye de uyumludur) olması ve 4.5G destekleyen bir cihaz kullanmanız gerekmektedir.
Vodafone bireysel aboneleri 4.5G yazıp 4545’e SMS atarak, Vodafone Self Servis uygulamasındaki Servisler bölümünden 4.5G’yi seçerek veya Cep Merkezleri’ne gelerek bu servisi aktive edebilir, simkart ve cihaz uyumluluğunu kontrol edebilirler. Aboneler 4.5G servisini onayladıklarında sistemde kayıt altına alınacaklardır.
Ayrıca, cihazınızdaki mobil sebeke ayarlarınızdan, LTE , 4G veya 4.5G yi seçmelisiniz. Son olarak, Vodafone Türkiye’nin 81 ilindeki geniş kapsama alanı içerisinde olmalısınız.
Bu 3 nokta dan emin olduktan sonra 4.5G kapsaması göremiyorsanız:
Telefonunuzu tekrar başlatmanızı (veya uçuş modunu açıp kapatmanızı) ve işletim sistemi sürümünüzün güncel olduğunu kontrol etmenizi rica ederiz.
Detaylı bilgi için 4bucakg.com‘u ziyaret edebilirsiniz.

SIM kartımın ve telefonumun 4.5G uyumlu olup olmadıgını nasıl öğrenebilirim?

4.5G yazıp 4545’e göndererek yada http://www.vodafone.com.tr/Internet/vodafone-4-5g.php adresinden sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz.
Ayrıca üzerinde 3G ve 4.5G yada 64K-128K yazan SIM kartlar  4.5G uyumludur.

4.5G ile hayatımızda neler değişecek?

Çok daha hızlı internet deneyimi
Mobil internet hızınız alıştığınız hızdan çok daha yüksek bir hıza sahip olacak. 3G hızında dakikalar harcayarak indirdiğiniz 90 dakikalık futbol maçını 25 dk yerine 3,5dk da indirebiliyor olacaksınız.
4.5G teknolojisi ile sağlanacak olan hız, kapsama alanına, frekansa, hizmet alınan baz istasyonuna, coğrafi koşullara, şebeke yoğunluğuna, kullanılan cihaza, bağlanılan siteye ve baz istasyonundan uzaklığa göre değişim gösterebilir.
HD kalitesinde ve daha yüksek hızda video , film, dizi ve TV izleme
Daha hızlı mobil internet ile HD ve hatta 4K gibi daha yüksek kaliteli videoları kolayca izleyebilir ve dilediğiniz her yerde HD kalitesinde TV yayınına mobil cihazınız üzerinden ulaşabilirsiniz.
Resim ve videolarınızı daha hızlı indirme ve yükleme
Sosyal medyada resim ve video paylaşma hızınızı artırabilirsiniz.
Sosyal paylaşımlarda devrim
Artık telefonla fotoğraf ve kısa video çekip sosyal medyada paylaşmanın yanısıra yüksek hızda eşzamanlı canlı yayınlar yapabileceksiniz.
Daha iyi bir oyun deneyimi
Daha hızlı mobil internet ile gecikme ve duraksama süresini minimumda yaşayarak daha keyifli bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.
İşinize daha hızlı ve yenilikçi çözümler
Ofisinize uzaktan erişim ve bulut teknolojisi ile işinizi daha yenilikçi, hızlı ve verimli hale getirebileceksiniz.
Hayatınız artık daha kolay
Akıllı ev, Nesnelerin Interneti (Internet of Things), Mobil Sağlık ve Mobil eğitim teknolojilerinden daha fazla yararlanarak hayatınızı kolaylaştırabileceksiniz.

4.5G uyumlu cihazlar nelerdir?

4.5G uyumlu cihaz listesini aşağıdan görebilir ve telefonunuzun listede olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca SIM kartınız ve telefonunuzun 4.5G uyumluluğunu http://www.vodafone.com.tr/Internet/vodafone-4-5g.php sayfasından kontrol edebilir, Eskisini getir, 4.5G’lisini 840TL’ye varan indirimlerle götür kampanyasından yararlanabilir ve 4.5G’ye nasıl geçebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

4,5G uyumlu cihaz listesi